همه چیز از همه جا

اخبار روز - تصویر - مطالب متنوع - ورزشی - سیاسی - کلیپ های خنده دار- کاریکاتورهای جالب- آنتی سبز

فیلمبرداری از بدحجاب ها

فرمانده انتظامي تهران‌بزرگ جزييات طرح جديد امنيت‌اخلاقي را تشريح كرد.

به گزارش ايلنا، سردار حسين ساجدي‌نيا در نشستي خبري در رابطه با طرح‌هاي امنيت اخلاقي صحبت كرد و گفت: يكي از موضوعات سي‌دي‌هاي غيرمجاز و به ويژه مبتذل بود كه برخورد لازم صورت گرفت و موضوعات ديگر مزاحمان نواميس و مانكن‌هاي خياباني بودند كه باعث مي‌شد چهره شهر مخدوش شود.

وي افزود: اين براي ما قابل تحمل نبود و طرح را آغاز كرديم كه در بحث سي‌دي‌فروش‌ها موفقيت‌هاي خوبي داشتيم و ادامه نيز دارد.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ خاطر نشان كرد: در بحث مزاحمان نواميس هم از اول خرداد ماه طرح برخورد با اين افراد آغاز شد و ادامه دارد.

به گفته ساجدي‌نيا در سرشماري و رصدي كه از سطح شهر صورت گرفته مردم در طول همين سه چهار روز اظهار رضايت مي‌كردند.

وي تاكيد كرد: برخورد با مزاحمان نواميس و بدپوششي از وظايف ذاتي پليس است و تا رسيدن به حد مطلوب ادامه دارد كه شهروندان از اقدامات پليس رضايت داشته باشند.

بدحجاب‌ها شناسايي و به پليس امنيت احضار مي‌شوند

رئيس پليس پايتخت تعداد متخلفان در اين زمينه را تعداد قليلي عنوان كرد و افزود: نيازي نيست كه هر روز بيائيم و بگيريم چرا كه وقتي برخورد صورت مي‌گيرد وضعيت بهتر مي‌شود به طوري كه تا چند وقت قبل در سطح معابر و برخي اتوبان‌ها بعضا بد‌حجابي ديده مي‌شد اما الان وضعيت خيلي خوب شده است.
                           
وي در ادامه اظهار كرد: اين طرح مطالبه مردم و بسياري از مسئولان و نمايندگان مجلس بود و نمي‌خواهيم وارد مسائل سياسي شويم.

ساجدي‌نيا با بيان اينكه مبحث ما يك رويكرد جديد در امنيت اخلاقي است گفت: تمام اقدامات نيز مستند مي‌شود و فيلم و عكس در پرونده افراد قرار مي‌گيرد كه كسي نتواند اقداماتش را كتمان كند و اگر به محاكم قضايي نيز معرفي شد، مستند وجود داشته باشد.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ توضيح داد: اين دوربين‌ها در اختيار ماموران قرار گرفته و از كساني كه مزاحمت ايجاد مي‌كنند و همچنين بدحجابان تصويربرداري مي‌كنيم و در مواردي كه امكان برخورد در محل وجود ندارد با يك نامه به پليس امنيت اخلاقي احضار مي‌شوند.

ساجدي‌نيا با بيان اينكه كنترل‌هاي ترافيك در اين بحث دخيل نيستند گفت: نه اينكه اين‌ها كارايي نداشته باشند اما ما بيشتر از امكانات خودمان استفاده مي‌كنيم. طرح ما به نوعي ادامه همان طرح‌هاي گذشته است. اما رويكردش عوض شده است چرا كه مطالبات مردم تغيير مي‌كند. ساجدي‌نيا با اشاره به اينكه برخورد با مزاحمان نواميس رتبه چهار مطالبات مردم از سوي برخورد پليس بود خاطر نشان كرد: وقتي به يك موضوع رسيدگي مي‌شود سطح جرم پايين مي‌آيد و احتياجي به برخوردهاي ابتداي طرح نيست.

تا اين لحظه طرح عفاف‌و‌حجاب ابلاغ نشده‌است

وي در پاسخ به اين سئوال كه چه نهادهايي در اجراي طرح برخورد با بدپوششي به پليس كمك مي‌كنند؟، تصريح كرد: در رابطه با اجراي طرح هيچ نهادي جز مرجع قضايي با ما همكاري نمي‌كند و مهم‌ترين همكار ما خود مردم هستند كه تماس‌هاي تقدير و تشكر داشتند و برخي مكان‌ها را نيز به پليس معرفي كردند.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ در پاسخ به سئوال ايلنا مبني بر ابلاغ طرح عفاف و حجاب به پليس گفت: تا اين ساعت هيچ چيزي به ما ابلاغ نشده اما ما وظيفه ذاتي خودمان مي‌دانيم كه با بدحجابي برخورد كنيم.

معيار پوشش با سال‌هاي گذشته فرقي نكرده‌است

او در پاسخ به سئوالي مبني بر برخورد با زنان آسيب‌ديده و يا افراد بدحجاب در اماكن خصوصي گفت: پليس در حريم خصوصي افراد ورود پيدا نمي‌كند و آنچه كه در سطح شهر مي‌بينيم و عفت عمومي را جريحه‌دار مي‌كند مورد برخورد پليس قرار مي‌گيرد. مگر موارد خاص مثل پارتي‌ها كه مردم اطلاع مي‌دهند و ما با حكم دادستان وارد مي‌شويم.

ساجدي‌نيا خاطر نشان كرد: معيارهاي ما در مورد بدپوششي مثل سنوات قبل است و تمامي نيروها آموزش ديده‌اند و يك طرز تفكر داشته و مي‌دانند با چه سوژه‌هايي بايد برخورد شود تا برخورد سليقه‌اي صورت نگيرد.
                    ببین چه کسانی مدعی میشوند
وي در ادامه افزود: افرادي كه دستگير مي‌شوند سريعا در اختيار مشاوران زن قرار مي‌گيرند و ما به صورت علمي با اين اوضاع برخورد مي‌كنيم از اين رو پليس به ديد مجرم به دستگيرشده‌ها نگاه نمي‌كند به طوري كه بعضي‌ها اشتباه كرده‌اند و پس از دستگيري مورد مشاوره قرار گرفته و آزاد مي‌شوند.

با زنان آسيب‌ديده، مردان مزاحم و افراد بدپوشش برخورد مي‌شود

رئيس پليس پايتخت افزود: در حال حاضر پليس در بحث برخورد با بدحجابي وظيفه ذاتي‌اش را انجام مي‌دهد و اقدامات پليس خارج از چارچوب نيست. وظيفه ذاتي ما اين است كه با زنان آسيب‌ديده، مردان مزاحم و افراد بدپوشش و مانكن‌هاي سازمان‌يافته برخورد كنيم.

وي تاكيد كرد: مسائل فرهنگي متولي فرهنگي دارد و 22 دستگاه بايد در رابطه با عفاف و حجاب اقدام كنند كه نيروي انتظامي نيز يكي از اين دستگاه‌ها است. ما هيچ‌گونه تخطي نمي‌كنيم و ملاكمان مردم هستند.

ساجدي‌نيا در پاسخ به سئوالي در مورد اينكه خودرو حريم خصوصي محسوب نمي‌شود گفت: خودرو حريم خصوصي افراد نيست و از آنجا كه در منظر مردم و در معابر هستند اگر خلاف شرع و قانون اتفاق بيفتد پليس بايد اقدام كند.

رئيس پليس پايتخت ادامه داد: برخي از زناني كه دستگير مي‌شوند به خاطر مسائل اقتصادي مجبور به اين كار شده‌اند كه ما آنها را به كميته امداد معرفي مي‌كنيم اما برخي افراد براي تفريح اين كار را مي‌كنند كه بر همين مبنا با آنها برخورد مي‌شود.

در روزهاي گذشته 150 خودرو توقيف شده‌اند

ساجدي‌نيا در پاسخ به سئوالي درباره تنها بودن پليس درباره اين‌گونه طرح‌ها عنوان كرد: ما خدا و مردم را داريم و خودمان را تنها احساس نمي‌كنيم.

وي با اشاره به اينكه مردم از طريق 110 به پليس كمك مي‌كنند گفت: مبناي ما در اين طرح‌ها آمار دستگيري و توقيف نيست بلكه ملاكمان رسيدن به وضعيت مطلوب است اما به صورت ميانگين در چند روز گذشته روزانه 150 خودرو توقيف شده است كه بسته به نوع تخلف برخورد انتظامي يا قضايي صورت مي‌گيرد.
        
فرمانده انتظامي تهران بزرگ در رابطه با اراذل اوباش نيز تصريح كرد: 250 نفر از اراذل اوباش شناسايي شده‌اند و تا چند روز ديگر با آنها برخورد مي‌شود و گروهي نيز مزاحم‌ها و لمپن‌ها هستند كه تعداد زيادي از آنها دستگير شده‌اند و براي كساني كه در حد معمول در محل‌هاي خود مزاحمت ايجاد مي‌كردند شناسنامه‌اي در پايگاه پليس امنيت تشكيل شده و تعهد داده‌اند.

وي افزود: نزديك به 30 نفر از اراذل و اوباش نيز به پايگاه‌هاي امنيت مراجعه كرده و توبه‌نامه نوشته‌اند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم خرداد ۱۳۸۹ساعت 18:57  توسط اکبر مراغه ایی  |